August 06, 2022
Contact: Ladislav Kos

Rekonstrukce Sandry

Společně s kolegy z Hnutí pro Prahu 11 jsme upozorňovali vedení MČ P11, že jejich pojetí rekonstrukce Sandry bude velký průšvih. A skutečně je!

Když v r. 2018 oznámil tehdejší starosta Jirava, že rekonstrukce Sandry bude stát 160 mil. Kč, říkali jsme, že je cena silně podhodnocená. Měli jsme pravdu, následně cena vystoupala na 299 mil. Kč, s vícepracemi na současných 391 mil. Kč. Když jsme upozorňovali na to, že realizační projekt neobsahuje zateplení budovy, které je nezbytné pro kolaudaci, tvrdili nám radní Prokop a starosta Dohnal, že zateplovat není třeba. Měli jsme pravdu, radnice nyní připravuje projekt na zateplení a výměnu oken v ceně cca 200 mil. Kč. Když jsme poukazovali na to, že bez parkovacího domu bude dalších 200 aut v okolních ulicích problém, byli jsme ujišťováni, že parkovací dům bude současně s dokončením rekonstrukce. Nebude.

A v r. 2021 jsme se dozvěděli další podstatnou skutečnost, že již od r. 2016 radní MČ vědí, že do budovy zatéká střechou. Je proto nepochopitelné, že oprava střechy nebyla součástí zakázky.

Původní termín dokončení 03/2021 se změnil na termín "NEURČITO". Je zrekonstruována většina vnitřních prostor, ale práce nemohou být dokončeny, neboť je nutné vyměnit okna, opravit střechu a budovu zateplit, neboť je v energetické třídě „F".

Shrňme si to - 350 mil. Kč nákup budovy, 400 mil. Kč rekonstrukce vnitřních prostor, 200 mil. Kč zateplení, 300 mil. Kč parkovací dům. Celkem 1,25 mld. Kč za 174 bytů. Náklady MČ za jeden, povětšinou malometrážní byt, tak činí 7,2 mil.
Kč. Na zateplení nemá navíc P11 finance, na parkovací dům rovněž ne.

Už víte, proč je Sandra průšvih a proč je JM zanedbané? Protože radnice investuje neefektivně.

       

Showing 1 reaction

Please check your e-mail for a link to activate your account.

get updates

Liquid syntax error: Error in tag 'subpage' - No such page slug