Senátorské okénko

Vážení spoluobčané,

za necelý rok končí můj senátní mandát, proto patrně čtete můj poslední sloupek v tomto volebním období. Jestli pro Vás budu moci pracovat dalších 6 let rozhodnete svou volbou v roce 2022.

V Senátu jsme se letos intenzivně věnovali zejména “covidovým” zákonům a snažili se zmírnit dopady pandemie na hospodářství, zdravotnictví i na jednotlivé občany. Jako místopředseda hospodářského výboru jsem se ale prioritně věnoval zákonům z těchto dalších oblastí.

 

Zákon o odpadech

Protože jsem v daném oboru pracoval 30 let, byl jsem aktivní při posuzování odpadového zákona v Senátu a navrhl několik zásadních změn. Ty však Poslanecká sněmovna nepřijala, proto jsme s dalšími kolegy podali ústavní stížnost na odstavce zákona týkající se skládkových poplatků. Místo směřování k obcím a státu totiž zůstávají poplatky v kapsách skládkových firem. Ústavní soud dosud nerozhodl.

Stavební zákon

Tento nový zákon mj. vytváří novou státní strukturu stavebních úřadů a přes zásadní odpor Senátu byl schválen poslanci. Přitom nezlepšuje situaci v realizaci staveb, v mnohém ji dokonce zhoršuje. Nová vláda zákon slíbila opravit, aby byl vyvážený pro všechny zúčastněné (developery, obce, kraje i jednotlivé občany). Na tom se budu aktivně podílet i já.

Balíček opatření proti klimatické změně

Lidská činnost má nepochybně neblahý vliv na naši planetu. Některá opatření navrhovaná EU ale považuji za příliš rychlá a v mnoha ohledech kontraproduktivní. Protože neexistují ekonomické studie jejich dopadů a hrozí bezpečnostní či sociální rizika, postavil se Senát k některým z nich kriticky.Jsem tu pro Vás...

Jsem vám i nadále k dispozici v senátní kanceláři na Hájích, kde mě můžete navštívit každé pondělí ve 14-18 h nebo kdykoliv po dohodě.

Přeji nejen občanům Jižního Města klidné prožití Vánočních svátků, hodně zdraví a mnoho úspěchů v nastávajícím roce 2022!

Váš senátor Ladislav Kos

 

 

  

Showing 1 reaction

Please check your e-mail for a link to activate your account.
  • Ladislav Kos
    published this page in Aktuality 2021-12-06 09:19:46 +0100

get updates

Liquid syntax error: Error in tag 'subpage' - No such page slug